Categorised in: Conferences

Rīga pēc 20 000 000.

May 16, 2010 3:45 pm

Kāda būs Rīga tad, kad lidosta apkalpos 20 miljonus pasažieru gadā? Meklēt atbildes uz šo jautājumu aicina fonds starpdisciplinārai sadarbībai mT15, rosinot piedalīties izstādē un diskusijā par Rīgas lidostas iespējamo attīstību un tās ietekmi uz pilsētu.

Mēs visi zinām Satiksmes ministrijas un Rīgas lidostas administrācijas šogad pausto ambīciju — lidosta Rīga visai tuvā nākotnē (tiek minēti dažādi nekonkrēti termiņi, viens no tiem — 5 gadi) vēlas apkalpot 20 miljonu pasažieru gadā. Kādreizējā, 90.gadu sākuma koncepcija par lidostu kā ekskluzīva dizaina «vārtiem uz Latviju» mainās uz citu — lielu masu «pārpumpēšanas», izklaides un tranzīta lidosta un lētu lidojumu galapunkts, Rīgai kļūstot par otru lielāko lidostu Ziemeļeiropā.
mT15 aicinājums

Oktobra sākumā Rīgā notiek nu jau tradicionālā Arhitektu diena. Saistībā ar to fonds mT15 rīko izstādi un diskusiju, kurā aicina piedalīties ikvienu, kam ir ko teikt par šo tēmu. Arhitekti, arhitektu biroji un studenti aicināti iesūtīt izstādei savu skatījumu — kā varētu mainīties Rīga, tās publiskā telpa, sabiedrība, dzīves kvalitāte, demogrāfija, ekoloģija utt. pēc ambiciozā plāna realizācijas — tad, kad lidosta apkalpos 20 miljonus pasažieru gadā. Lai skatījumu uz šiem jautājumiem padarītu daudzpusīgāku, labprāt iesaistītu arī māksliniekus, dizainerus, filosofus, sociologus un citus interesentus. Iecerēts, ka šāda izstāde ļautu plašākai publikai iztēloties un domāt par šo tēmu, tai vajadzētu rosināt domu apmaiņu sabiedrībā.

22.septembris — ievadseminārs. Mērķis — uzrunāt potenciālos izstādes un diskusijas dalībniekus, rosinot viņus plašāk palūkoties uz šo tēmu, iespējami vairojot pasākuma saturisko kvalitāti. Iecerēts, ka piedalīsies eksperti:
Andris Roze, pilsētplānotājs, iepriekšējā Rīgas pilsētas attīstības plāna līdzautors
Viesturs Celmiņš, pilsētsociologs, Analītisko pētījumu un stratēģiju laboratorijas pētnieks
6.oktobris— izstādes atklāšana Arhitektu dienas ietvaros
8.oktobris— lekcijas / diskusija
Global airport networks and how it works — Lomme Devriendt, socioģeogrāfs
City Airport vs. Airport City — Manten Devriendt, arhitekts un pilsētplānotājs

http://www.a4d.lv/raksti/1260
http://www.a4d.lv/raksti/1236
http://www.a4d.lv/raksti/1256