Categorised in: Lectures / Recent

Lekcija par Rīgas noliktavu un spīķeru būvvēsturi un arhitektūru.

October 15, 2017 7:45 pm

Ingas Karlštrēmas lekcija par Rīgas noliktavu un spīķeru būvvēsturi un arhitektūru.

2017. gada 31. oktobra vakarā no plkst. 19:00 līdz 21:30 Kalnciema kvartālā notiks izglītojoša lekcija par 19. gs. 2. pusē būvēto vēsturisko Rīgas noliktavu un spīķeru ēku būvvēsturi un arhitektūru. Lekcijas vadīs mākslas vēsturniece, Rīgas arhitektūras vēstures pētniece un Latvijas Mākslas akadēmijas doktorante Inga Karlštrēma.

Lekcijas laikā piedāvāsim iepazīties ar Rīgas spīķeru kvartālu veidošanās vēsturi: pilsētas un bijušo nocietinājumu teritorijas attīstības plāniem, vēsturiskiem un iepriekš nepublicētiem 19. gadsimta detālplāniem – kvartālu pārbūvju projektiem, 1860. gadā izdotajiem spīķeru gruntsgabalu iegādes noteikumiem un speciālajiem būvnoteikumiem, īpašumu piederību u.c. tēmas aspektiem. Prezentācijā aplūkosim vēsturiskās fotogrāfijas, arhitektūras projektu zīmējumu, kartes un plānus. Jānorāda, ka vairākām spīķeru ēkām mūsdienās piešķirts arhitektūras pieminekļa statuss, turklāt vēsturiskie spīķeru kvartāli atrodas valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa teritorijā, kā arī UNESCO Pasaules mantojuma vietas – Rīgas vēsturiskā centra teritorijā, kas apliecina šī noliktavu kompleksa kultūrvēsturisko vērtību. Lekcijā noskaidrosim šī industriālā ansambļa veidošanās priekšnoteikumus un analizēsim projektētāju, pasūtītāju un pārvaldes iestāžu lomu šī teritorijas attīstībā 19. gadsimtā.

Inga Karlštrēma ir vairāku Rīgas industriālās arhitektūras tēmai veltītu zinātnisku rakstu autore. Rīgas spīķeru arhitektūras un pilsētbūvniecības vēstures izpēte veikta ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Lekcija būs saistoša ikvienam, kas interesējas par Rīgas arhitektūru un vēsturi, kā arī būs praktiski noderīga Rīgas gidiem un dažādu jomu studentiem. Esat laipni gaidīti!

Ieejas maksa 10 EUR, studentiem un senioriem 7 EUR.
Norises vieta: Koka arhitektūras centrs “Kalnciema kvartāls”, Melnsila iela 10B, Rīga.

Ieejas biļetes var iegādāties “Biļešu paradīze” kasēs vai www.bilesuparadize.lv.
Lekcijas organizētājs: Nodibinājums „Koka Arhitektūras fonds”
Pasākums notiek ar Rīgas domes atbalstu.

Public · Hosted by Koka arhitektūras centrs and Kalnciema iela

https://www.facebook.com/events/260659877789024/