Publications: Articles / Books / More / Postcards / Reviews /

Rīgas Arhigrammas. Jaunā Rīga: pastkartes no mūsdienu pilsētas._(LV)

May 17, 2016 2:22 pm

Rīgas Arhigrammas. Jaunā Rīga: pastkartes no mūsdienu pilsētas._(LV)

Photograhy: Aivars Siliņš. Graphic design: Inga Karlštrēma, Artis Tauriņš, Geo Reisinger
Postage +packaging

Jaunā Rīga: pastkartes no mūsdienu pilsētas
New Riga: Postcards from a Modern City
Das Neu Riga: Postkarten Aus Einer Modernen Stadt

Pastkaršu sērija ar nosaukumu ARHIGRAMMAS ir veidojies savienojot vārdus Arhitektūra + Telegramma. Rīgas Arhigrammas ir konceptuāla pastkaršu sērija, kas atspoguļo mūsdienu pilsētu no unikāliem rakursiem, kuros Rīgas izcilākie arhitektūras piemēri atklājas kopsakarībās. Vecais te satiekas ar jauno. Vēsturiskais te skatīts ciešā mijiedarbībā ar mūsdienīgo. Elitāras pilsētas rezidences te piekļaujas graustiem kaimiņu gruntsgabalos. Arhitektūras ikonas fotoobjektīvs šoreiz ir fiksējis neatrauti no to pilsētvides konteksta, līdzīgi tam, kā to uztver vietējie iedzīvotāji un pilsētas viesi. Tā ir Rīga, kādu mēs to pazītam. Tās ir Rīgas Arhigrammas.

14 pastkaršu sērijā iekļauti tādi pazīstami Rīgas arhitektūras un pilsētvides piemēri kā Latvijas Nacionālās Bibliotēkas ēka, Dzelzceļa tilts, Rīgas Rātslaukums, Berga bazārs, arhitekta Šmēlinga nams, Fon Heimana nams līdzās Sv. Pētera baznīcai, biroja ēka pie Vecās Ģertrūdes baznīcas, Rīdzenes Rezidence, Ķengaraga promenāde un Televīzijas tornis, biroju ēka Ostas Skati, tirdzniecības pasāža Galerija Centrs, Mercedes – Benz autotirdzniecības centrs un Zinātņu akadēmijas ēka, Swedbank centrālā ēka un Ķīpsalas koka apbūve.

Šī pastkaršu sērija izdota saistībā ar ceļojošo arhitektūras izstādi „9 Rīgas stāvokļi: pilsētas
atjaunošanās un transformācijas – Rīgas pilsētvide un arhitektūra”.

Izdevēji: Megaphone Publishers
Fotorgāfijas: Aivars Siliņš
Grafikas dizains: Inga Karlštrēma, Artis Tauriņš, Geo Reisinger

Rīgas Arhigrammas atrodamas Look at Riga, Kalnciema kvartālā, LNMM Zīmolu fonda veikalos (Arsenālā, Biržā un Dizaina muzejā), Globuss veikalos, Elkor Gift Shop, kā arī sazinoties ar izdevniecību Megaphone Publishers.