Categorised in: Guided tours / Recent

Pirmais “Latio” Rīgas apkaimju apskates brauciens pa Āgenskalnu

May 12, 2016 8:36 am

Sestdien, 12. martā notika pirmais “Latio” Rīgas apkaimju apskates brauciens pa Āgenskalnu kopā ar Latvijas Mākslas akadēmijas doktoranti un Rīgas arhitektūras vēstures pētnieci Ingu Karlštrēmu (Hilbig Institut).
Mērķis apkaimju braucieniem ir iepazīt apkaimes vidi kā dzīvesvietu. Priekšpilsētas mājīgums, vēsturiska vide, dabas klātbūtne un pilsētas centra tuvums ir mūsdienīgas dzīves kvalitātes, kas lieliski raksturo Āgenskalnu. Šī apkaime ir kļuvusi par vienu no iecienītākajām Pārdaugavā, lai te iekārtotu ģimenes mājokli vai veidotu mūsdienīgu darba vidi nelieliem uzņēmumiem.
Āgenskalna vēsturiskā pilsētvide ir arvien vairāk novērtēta. Kalnciema ielas apbūvei un arī citam Āgenskalna apbūves fragmentam starp Eduarda Smiļģa un Nometņu ielām visai nesen ir piešķirts valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa statuss. Vēsturisko ēku atjaunošanas darbi pēdējos gados aktīvi notiek par privātiem līdzekļiem, kā arī ar pašvaldības, valsts un arī dažādu fondu atbalstu.
Foto: Inga Karlštrēma Latio Āgenskalna apkaimes braucienā stāsta par vēsturiskajām koka dzīvojamajām mājām. To te šodien ir vairāk kā pieci simti. 19. gadsimtā lielākā daļa rīdzinieku dzīvoja no koka celtās mājās. Rīgā tikai 1913. gadā mūra jaunbūvju skaits pirmoreiz pārsniedza koka jaunbūvju skaitu.

http://latio.lv/lv/pircejiem/apkaimes/agenskalns-12-dot-marts

Foto: Atis Tiltiņš